İBB’de terör zanlısına hem makam hem araç! Deşifre olunca bakın ne yaptılar

  • Haber7 / ÖZEL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne terörle iltisaklı militanların sızdırıldığına dair skandallara bir yenisi daha eklendi. DHKP-C’ye müzahir eylemlere katıldığı tespit edilen Mustafa G.’nin İBB Muhtarlıklar Daire Başkanlığı’nda istihdam edildiği ortaya çıktı. Mustafa G.’ye ayrıca araç tahsis edildiği öne sürüldü. Skandalın patlak vermesi üzerine G. hakkında güvenlik soruşturması başlatıldığı kaydedildi.

İBB’de hangi tarihte istihdam edildiği sır gibi saklanan DHKP-C zanlısı Mustafa G. hakkında başlatılan güvenlik soruşturmasının belgesi ortaya çıktı. İBB’nin insan kaynakları iştiraki İSPER’in gerçekleştirdiği Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması’nda Mustafa G.’nin durumunun “olumsuz” olarak neticelendirildiği ve iş akdinin feshedildiği belirtiliyor.Belgede şu ifadelere yer veriliyor:

“17.04.2021 tarihli genelge gereği hakkınızda yapılan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucuna bağlı olarak 02.2022-15 sayılı yazılı duyuru ile kurulan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma komisyonunca durumunuz olumsuz olarak değerlendirilmiştir.  Bu kapsamda Genel Müdürlük Makamının 02.09.2022 tarihli oluru ile iş sözleşmeniz 02.09.2022 yılında tazminatsız olarak feshedilmiştir.”GÜNAYDIN’IN ŞOFÖRÜ  

İBB’deki DHKP-C skandalı bununla sınırlı değil.

Mustafa G.’nin ayrıca CHP’li İBB Başkanı İmamoğlu’na yakınlığıyla bilinen CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın’ın şoförlüğünü yaptığı iddia edildi.

İBB’den Günaydın’a tahsis edilen makam aracının Mustafa G.’nin kullanımına verildiği ifade edildi. Aracın bütün masraflarının İBB kasasından karşılandığı kaydedildi. İBB’den Günaydın’a hem araç hem yakıt hem de şoför tahsis edilmesi tepki topladı.

GRUP YORUM’UN ŞARKILARINI ÖRGÜT BELİRLİYOR

Terör örgütü DHKP-C’nin uzantısı Grup Yorum’a yönelik terör soruşturması başlatılmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın çeşitli tarihlerde yürüttüğü soruşturmalarda  Grup Yorum üyelerine “Terör örgütü DHKP-C’ye üye oldukları” iddiasıyla dava açılmıştı.

Ayrıca İçişleri Bakanlığı’na bağlı İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanlığı, DHKP-C terör örgütünün ideolojik propagandasında yönelik yayınladığı raporda Grup Yorum tehlikesine vurgu yapmıştı. Raporda, Grup Yorum’un albümünde yer alacak parçaların terör örgütünün Merkez Yönetim Komitesi tarafından belirlendiği kaydedilmişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x